Страници

неделя, 5 март 2023 г.

Денят на руснака

Един ден от живота на руснака

Руснакът се събужда сутрин и отива да се мие. Мие си и зъбите. Между другото, американецът Уодсуърт патентова четка за зъби през 1870г. Тубичката за паста за зъби е изобретена през 1892 г. от американеца Шефилд. В Русия това достижение на проклетия Запад попада едва в средата на 20 век ...

Ако руснакът е мъж, той обикновено се бръсне сутрин. Някой предпочита електрическа самобръсначка - изобретена е от британеца Шик през 1927 г. Но много руски мъже предпочитат да се бръснат с ъс самобръсначка с тънки остриета. Тя е изобретена през 1895 г. от американеца Жилет.

И ако нашият руснак е рускиня, то тогава тя разкрасява лицето си. Тоест, слага си грим. Туш за мигли, червило, пудра, крем … Между другото, туша за мигли е измислил британецът Ромел в средата на XIX век.

После, в началото на 20 век, американецът Уилям го усъвършенства за сестра си Мейбълин. Така се е родил туша Maybelline, който завладялва света. А през 1958 г. Елена Рубинщайн с американско - полско - еврейски произход - най-накрая измисля тубичката с четка-таралежче….

После гордата рускиня черви устните си.

Червилото, което за пръв път е пуснато от французите през 1883г. И го опаковали - в сегашния му вид, в тубичка - американците от фирмата Guerlain. Това отново е била Елена Рубинщайн, която създадва евтино общодостъпно червило ... и американката Елизабет Арден с нейното червило... и американецът Макс Фактор със своето неизтриваемо червило … А през 1947 г. американците най-накрая измислиха механизма, с буталце, сега познат на всички. И работата продължава ...

Приключил с миенето, бръсненето или грима (в зависимост от пола), обикновеният руснак отива да закуска. Закуските са различни. Много хора обичат киселото млеко. Патриотите смятат, че то е измислено от руския учен Мечников. Други са сигурни в това, че киселото мляко се е родило в древността, в Тракия. По един или друг начин френската компания Danone започва масово производство на кисело мляко в началото на тридесетте години на миналия век. В Русия йогуртите се появяват в края на 70-те години на миналия век.

А някои обичат кренвирши за закуска.

Те са изобретени през 1805 г. от австриеца Ланер. А някои предпочитат кроасан. Къде се е появил, очевидно, дори не си струва да се обяснява … Ясно е, че руснак изважда колбасите, киселото мляко или яйцата за омлет от хладилника. Който е изобретен през 1841 г. от американеца Гори. А масовото производство на хладилници започва в САЩ през 1919 година. Първите хладилници се появяват в СССР двадесет години по-късно ...

Руснакът ще сготви закуската си на газова печка. Която е измислена от американеца Шарп през 1825 година. През 30-те години на миналия век в Америка вече имало 14 милиона газови печки. В Русия (СССР) първите газови печки се появяват през 1957 г. Е, може би не на газ, а на електрическа печка, ще сготви каша руснака. Тази електрическа печка е изобретена през 1893 г. от канадеца Ахерн, първите серийни печки са пуснати от немската компания AEG през 1903 г. Първите електрически печки се появяват в Русия през 1962 г. ...

И накрая, кафето е неизменната част от закуската на повечето руснаци. Кафето в Русия не е растяло , не расте и няма да расте. Така се е случило. И не всички обичат да варят кафе в джезве (което мнозина наричат турско) - дълго време и други проблеми. По-лесно е да използвате разтворимо кафе. Което е изобретено от американеца Като през 1901г.

Вярно, много хора обичат кафето еспресо.

Което е изобретено от италиансеца Беззер през 1901г. И от 1902 г. започва масовото производство на кафе-машини. При тях.

Много обикновени руснаци гледат телевизия или четат в интернет по време на закуска,

за да разберат за особения път на Русия.

Смята се, че телевизията е изобретена от руския учен Зворикин. Това по принцип е вярно само с едно „но“: през 1919 г. на 31-годишна възраст Зворикин става американец и в същата Америка патентова телевизията си. Днес повечето руснаци имат корейски телевизори Samsung - 32%. След това идват холандският Phillips, японският Sony, японският Toshiba и корейският LG.

Що се отнася до интернет, който руснакът използва, той е изобретен от Американската военна Агенция за перспективно развитие (DARPA ) през 1969г. След като закуси, разгледа новините за загниващия, неспособен на нищо Запад, руснакът тръгва на работа. Той напуска апартамента и се спуска с асансьора до стълбището. Между другото, този асансьор в модерния си вид е изобретен от американски инженер на име Отис през 1854г. Напускайки дома си, руснакът се качва в кола, за да шофира до работа. Смята се, че колата е изобретена от Иван Кулибин. Вярно, първото масово производство на автомобили започва в Германия през 1888 г. от Карл Бенц. Който има дъщеря на име Мерцедес. То бе последван от Пежо във Франция, Oлдсмобил и Форд в Америка … Днес в Русия от десетте най-продавани автомобила три са Руска „Лада“ (началото на производството на която, както си спомняме, е неразривно свързана с Фиат). Останалите са "японци", "корейци", "германци", "французи", "американци" (макар и сглобени в Русия).

Тук също искам да отбележа, че ако нашият руснак е редови, но в същото време малко по-"редови" от всички останали руснаци - да речем, президентът или премиерът или патриархът - тогава той кара "почти обикновен" Мерцедес. Или Майбах.

Нашият обикновен руснак отива да работи по асфалтов път. Такива най-напред се появяват във Франция през 1832г. Настоящата велика нефтена сила, Русия, асфалтира първите си асфалтови улици 30 години по-късно - с вносен асфалт ... До 1873 г. в Русия няма асфалт …

Ясно е, че по пътя за работа обикновен руснак спира на кръстовища - на светофари.

Просто така се случи, че светофарът е измислен не в голяма Русия, а в Америка от Гарет Морган през 1914 година. Докато нашият руснак стои на светофара, той може да звъни на мобилния си телефон.

Което е изобретено от американската компания Motorola през 1973 година. Днес 92% от руснаците имат мобилни телефони. Най-често срещаните са Samsung, Nokia, HTC, Apple, Sony. И ако руснакът не говори по телефона, тогава слуша радиото.

Автомобилното радио е изобретено в САЩ през 1929г. Горещо му е в колата - тогава руснакът включва климатика. Който е изобретен през 1902 г. от американеца Кариер. И първите домашни климатици Carrier се появяват в продажба през 1931 г., а през 1936 г. за първи път е инсталиран климатик за кола в автобус по маршрута Дамаск - Багдад ...

Вярно, все пак може да се случи, че обикновеният ни руснак да отива да работа с трамвай. Или с тролейбус. И после с метрото. Трамваят е изобретен в Германия от Ернст фон Сименс през 1879 година.

Тролейбусът е изобретен през 1890 г. в САЩ от Чарлз Деполе. Първият тролейбус в Европа е пуснат през 1911 г. в Австро-Унгария, а първите тролейбуси тръгват в СССР през 1933 г. А метрото, чиято първа линия е открита в Лондон през 1863 г., е изобретено от британеца Брунел две десетилетия по-рано. Въобще не в това е въпросът.

Нашият редови патриот най-накрая пристига на работа. И най-вероятно първо е включва компютъра. Който е изобретен през 1941 г. от германеца Конрад Зузе. През 1946 г. в САЩ е пуснат първият компютър - първообразът на цифровите машини Eniac.

Руският компютър работи на американската операционна система Windows. Или по американската система Lunix. Или на американски iOS. Руснакът създава всичките си документи с помощта на американската програма Microsoft Office. И след това отпечатва на принтера. Принтерът е изобретен от американската компания Remington през 1953 година. Днес в света има дузина производители на принтери, но няма руски принтери. Или иначе руснак може да изпрати документа по имейл. Той е изобретен от американеца Томплисън през 1972 година. Е, вечерта един редови руснак ще се върне у дома. Може би ще гледа футбол. Това е видът на играта, която британците измислят през 19 век. Или може би руснакът ще гледа хокей.

Това е онзи вид игра, който е изобретен в края на 19 век в Канада. Като цяло, така ще премине един типичен ден на обикновения руснак, ИЗПЪЛНЕН С ЧУВСТВА ЗА СПЕЦИАЛНАТА МИСИЯ НА РУСИЯ И СНИЗХОДИТЕЛНО ПРЕЗРЕНИЕ КЪМ ЗАПАДНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ.


Автор Sensum

https://twitter.com/vonegat/status/1632307450207510531?t=lwtcaSM682IjUkuFe8gKiQ&s=19


Няма коментари:

Публикуване на коментар

Всички коментари са позволени, уважаваме истината и свободата, които се постигат чрез знание, а то идва от свободното слово.